Dot Robot, eleştirel düşünme becerilerini geliştirirken çocuğunuza ortaokul ve lise için ihtiyaç duyacakları blok temelli kodlama becerilerini öğretmek için kutudan çıktığı gibi eğlenceli zorluklar kullanmaya hazırdır.

Dot Robot, eğlence ve öğrenme için tasarlandı, set Do-it-Yourself projelerini ilginç bir yeşil robot ve 100’lerin kendinden güdümlü kodlama zorluklarıyla birleştiriyor.

Ek kaynak kullanmadan kolayca robotunuzu programlayın ve hayal gücünüzü kolayca gerçeğe dönüştürün! Çocuğunuzun Dot ile neler yapabileceğinin sınırı yoktur. Her yaş grubu için öğrenme düzeyi ve oyun stili için bir Dot uygulaması vardır.

  • Etkileşimli eğitici ve özelleştirilebilir robot,
  • Hareketleri algılayabilir ve kablosuz olarak programlanabilir,
  • Parlar, sesler çıkarır ve etkileşimler, 
  • Dash Robot’a rehberlik etmek için uzaktan kumanda olarak kullanılabilir, 
  • Yerleşik oyunlar, bulmacalar oynamak veya kendi oyununuzu oluşturmak için ücretsiz Wonder ve Blockly uygulamalarını kullanın.
  • Yaş: 5+

Blockly‘yi kullanarak kodlama zorluklarının üstesinden gelin ve  Dot için kendi programlarınızı oluşturun. Dot’u bir alarma dönüştürün, Dash ile etiket oynayın veya Dash’ı kontrol etmek için Dot kullanın. Dot’ı programlayarak, en uçuk fikirlerinizi veya en iddialı fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmenizi sağlar.

Wonder, düşünme şeklimizi kodlar. Yapılandırılmamış oyunu yüzlerce uygulama içi zorlukla birleştiren Wonder, robotik teknolojisini her çocuk için keyifli bir deneyim haline getiriyor.

Dot ile nasıl oynanacağını öğretmek sizin göreviniz. Mesaj göndermek için görevlere Dash gönderin, hikaye kitabı karakterlerini canlandırmak için Dot’u kullanın ve dışarı çıkıp dünyayı birlikte keşfedin. Go ile başlamak kolaydır.

Blockly, 6 yaşından küçük çocuklara yaratıcı problem çözme yoluyla Sıralama, Döngüler, Sensörler + Olaylar, Fonksiyonlar, Değişkenler ve Koşullar gibi temel programlama kavramlarını tanıtan, sürükle ve bırak görsel programlama aracıdır.

Programınız bir düğmeye dokunarak başlar. Bir olay tetiklendiğinde Dash’in yanıt vermesini sağlayın! Dash & Dot, düğme basışlarına, diğer robotlara ve hatta sesinizin sesine yanıt verebilir.

Bulmacalar, eğlenceli proje fikirleriyle kod yazmayı öğrenmenize yardımcı olur. Dash ile maceraya çıkın, kendi icatlarınızı yaratın veya Dash’e tatlı dans hareketleri öğretin.

Dash & Dot’a komutlar vermek için blokları When bloklarına yapıştırın.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE