Sphero

Sphero Edu aracılığıyla programlanabilen Sphero, özellikle çocuklara basit programlama yeteneklerini öğretme konusunda yardımcı oluyor. Uygulama aracılığıyla, kullanıcısının istediği biçimde programlanabiliyor. Çocuklar yapacağı değişikliklerle birlikte Sphero’nun modellerinde bulunan  LED ekranın nasıl kullanılacağına kendileri karar verebiliyor. Bununla birlikte Sphero, üstündeki kızılötesi sensörler sayesinde belli rotalarda gidebiliyor ve kendine yol çizebiliyor. Bu da çocuklara robot programlama konusunda belki de ilk adımlarını atma yeteneği kazandırıyor.

Bluetooth aracılığıyla çalışan cihazın içerisinde farklı sensörler bulunuyor. Bu sensörlere son olarak daha önceki modellerde olmayan bir pusula da eklenmiş. Dolayısıyla Sphero yön bulma konusunda seleflerine göre daha iddialı. Bu da ürünü daha hassas programlayabilme imkanı getiriyor. Tamamen su geçirmez yapısıyla Sphero, özellikle ev ya da sınıf içi kullanımı için uygun olacak şekilde tasarlanmış.

Sphero

Sphero Edu, potansiyeli sınırsız olan STEAM tabanlı bir araç seti sağlar. Sphero Edu, bilgisayar bilimi ve diğer STEM temellerinin temelini atarken, öğrencilerin yaratıcılığını keşif ve oyun yoluyla geliştirmek için programlanabilir robotlar ve STEAM etkinlikleri kullanır.

Sphero
  • IOS ve Google Play üzeirnde 30’dan fazla uygulama 
  • Saniyede 2 metre hız kapasitesi.
  • 30 metre mesafeye kadar mobil cihaz ile Bluetooth bağlantısı
  • Endüksiyon şarjı 1 saatin üzerinde tam hız oyun sağlar.
  • Şimdi 3 kat daha parlak. Sphero gece oyunlarınızda favori renklerinizde parlar.
  • Kırılmaz, durdurulmaz oyun için yüksek etkili polikarbonat gövde
  • Hız ölçer ve jiroskop bulunan dahili kılavuz sistemi
Sphero

Sphero Edu uygulaması, çocukların kodlamayı öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli beceri düzeyleri ve içerik alanlarından oluşan 100’den fazla rehberli STEAM ve bilgisayar bilimi dersleri, aktiviteleri ve programları içerir. Nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Sphero Mini robot ile programlama ve yaratmanın temelleri konusunda size ve çocuklarınıza rehberlik edecek bir dizi başlangıç ​​aktiviteleri oluşturduk.

  1. Şekiller
  2. Yazım
  3. Giriş ve Döngüler

Programlama tuvali ve Sphero Mini temelleri konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, çocuklarınızla birlikte koşmak için birkaç adım adım daha aktivite deneyin. Yaratıcılıklarının ve meraklarının yükselişini izleyin! Ardından, sonsuz ilham almak için topluluğun Sphero Edu üzerinden gönderdiği binlerce STEM etkinliğine göz atın.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE