Günümüzde bilgisayar, tablet ve telefon yediden yetmişe her bireyin kolaylıkla kullanabildiği elektronik cihazlardır. Çocuklar okul hayatına başlamadan önce bu cihazları pratik olarak kullanma yetkinliği edinirler. Ancak bu süreç çocuklar için pratikte kalmamalı kullandıkları teknolojinin ardında yatan kodlama dünyasını keşfetmeliler. Kodlama eğitiminin önemi son yıllarda tüm disiplinler için oldukça artmıştır.

Atölye Vizyon buna paralel olarak içeriklerini her yaş gurubundan öğrencinin kolaylıkla uygulayacağı ve eğitmenlerin de derslerine entegre edebileceği şekilde oluşturmaktadır. Atölye Vizyon sınıf öğretmenlerinin, ilk okul ve ortaokul müfredatına %100 entegre edebileceği içeriklerle online ve offline olarak her zaman yanındadır. Yüzlerce örnek video ve proje barındıran bilgi bankamız, tüm öğretmenlere ve öğrencilere rehber niteliğindedir. İlk öğretimden döneminden başlayarak Google Classroom içeriklerimiz öğrenciler için her zaman aktif durumdadır. Atölyemizde bulunan ve sürekli güncellenen 50’den fazla çeşit materyalimiz öğrencilerin ve öğretmenlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri için deneyim sunar. Bununla birlikte Atölye Vizyon tarafından üretilen Pinoo Kodlama, Robotik ve Eğitim Kitleri 7 yaşından itibaren öğrencilerin kodlamayı kolay şekilde öğrenmesi için geliştirilmiştir. Eğitmen eğitimlerimiz, müfredat ve içerik desteğimiz, online ve offline bilgi bankamız her yaştan bireyin kodlamayı öğrenmesini keyifli hale getirir.

 

Sınıf Öğretmenleri İçin Örnek Materyaller

Osmo Coding Kit

Pinoo Tam Set

Lego Wedo 2.0

Cubetto

Ahşap Atölyesi

Pinoo Minoo Kart

Pinoo Bot

mTiny

3 Boyutlu Yazıcı

3 Boyutlu Kalem

Öğrencilerin ve öğretmenlerin okul derslerine kodlama içeriklerini dahil ederek hibrit bir öğrenme modeli oluşturur. Bu sayede teknolojiyi tüketen değil, üretmek ve geliştirmek için çabalayan, icat çıkaran yeni bireyler ortaya çıkarmış oluruz. Çocuklara sadece oyun oynamayı değil, kendi oyununu yazabileceği fikrini aşılayabiliriz. Sınıfta verdiğimiz matematik derslerine kodlamayı da dahil ederen çocukların disiplinler arası hibrit öğrenme modeline uyum sağlamalarına yardımcı oluruz.  Bu sayede öğrencileri hem teknolojiyi doğru kullanmaya sevk ederiz hemde derslerden maksimum faydayı edinmesini sağlarız.

Sınıf öğretmenleri 1.sınıftan itibaren öğrencilerin eğitim hayatlarında en önemli adımları atmasını sağlayan ilk rehberleridir. Tek düze içerik aktarımından ziyade öğrencileri günümüz teknolojilerinden haberdar edip bunları deneme fırsatını onlara sunarsak kalıcı izli öğrenmeyi sağlamış oluruz. Matematiği kodlama ile buluşturarak öğrencilerin kendi işlemler oyununu yapmasını, çizip boyadığı resimleri arttırılmış gerçeklik uygulaması ile canlandırmasını, Motor becerilerini lego ve basit devre elemanları ile geliştirmelerini, Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri ile takım halinde proje çalışmaları yapmalarını, yarışmalar ve festivaller düzenleyerek  takım çalışmasını desteklemeyi, 3d nesneleri çizim uygulamaları ile öğrencilerin tasarım yeteneklerinin gelişmelerine destek olarak hayata farklı bir bakış açısı kazanmalarını sağlayabiliriz. İşte bu noktada Sınıf öğretmenlerine çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Atölye Vizyon olarak değişen ve gelişen nesili desteklemek için her zaman yanınızdayız.