Kodlama, robotik, 3 boyutlu yazıcı ve tasarım, maker, STEM+A, oyun tasarımı, ahşap, geri dönüşüm atölyeleri.

Problemin tespitinden çözümüne kadar geçen sürede adım adım yaptıklarımız algoritmadır. Yazılımın temelinde de algoritma yatar. Yazılım dilleri hayattan esinlenerek oluşturulduğu için algoritma ile hayatı ilişkilendirmek yanlış olmayacaktır.

Algoritma öğrenen çocukların kazanımları yukarıdaki örneklerdeki gibi hayatlarının birçok alanına olumlu şekilde yansıyacaktır.

Eğitmenlerimiz, Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Eğitimi mezunudur. Çocuklara ilham veren, keşfettiren, düşündüren alanında uzman kişilerdir.

Atölye yaş gruplarımız; 5-6, 7-9, 10-12, 13+ şeklindedir.

Online atölyelerimiz Microsoft Teams ve Zoom platformları üzerinden düzenlenmektedir. Atölye Vizyon offline atölyeler de yapmaktadır.

Online atölyelerimiz bir buçuk saat, offline atölyelerimiz de iki saat sürmektedir.

Pinoo set sayesinde çocuklar kodlama ve robotiği bir arada öğrenebiliyorlar. Maker yönlerinin gelişimi için tavsiye ediyoruz fakat zorunlu değil. Bir süre kodlama ile devam edip İleriki dönemlerde karar verirseniz satın alabilirsiniz.

Pinoo çocukların her yaşta ve ileri seviyelerde de kullanabileceği elektronik kodlama kitidir. Satın aldığınız setin içeriğine göre proje çeşitliliği artmaktadır. Örneğin pinoo tam set ile yüzlerce proje yapılabilir. Diğer setleri tercih ederseniz daha sonra kademli olarak yükseltme setleri satın alıp devam edebilirsiniz.

Pinoo setlerinin birbirinden tek farkı sensör sayısıdır. Setlerimiz temel set, icat set, maker set ve tam set olarak adlandırılır. Pinoo tam set ile kapsamlı bir başlangıç yapabilir ya da temel setten başlayarak kademe kademe yükseltme setleri satın alarak ilerleyebilirsiniz.

Ders saat ve günlerinin değişikliği durumunda öğrenci bekletilmeden uygun farklı bir gruba alınır.

Hayatımız boyunca en çok karşılaştığımız durumlardan biri problem çözmek, birçok durumda birçok kişiyle takım çalışması yapmamız gerekmekte, yaratıcılık bizi hayatımızda daha farklı ve mutlu kılıyor, sormak, sorgulamak ve düşünmek bizi biz yapıyor, bilim, sanat ve teknoloji ile iç içe olacağız.

Atölyelerimize 3 aylık ya da aylık olarak kayıtlar alıyoruz. Yaş grubuna göre en uygun sınıfa kayıt oluşturuyoruz.

Hayır bir sertifika vermiyoruz. Fakat her 3 ayın sonunda Mini Maker Faire çalışmamız yapılmaktadır. Öğrenciler sunumlarını yaptıktan sonra öğrencilere özel hazırlamış olduğumuz katılım belgesi verilmektedir.

Evet telafi dersimiz var. Katılım sağlayamadığınız atölyelerimiz için sizleri arıyoruz, uygun gün ve saate telafi atölyesi düzenliyoruz.

Atölyelerimizin sonlarında son 10 dakikayı velilere ayırıyoruz ve bu projeyi neden, nasıl, hangi aşamalardan geçerek yaptığımızı öğrencilerle birlikte anlatıyoruz.

Pinoo kodlama seti ile başlamak isterseniz mblock uygulaması ile her hafta yeni bir proje şeklinde ilerliyoruz. Aksi taktirde başlangıç olarak blok tabanlı uygulamalar ile (scratch, mblock) devam ediyoruz. Her iki seçenek sonrasında tinkercad, kodu game lab, bitsbox vb uygulamalara da yer veriyoruz.

Ders saatlerine çocukların yaş grubuna ve kodlama eğitimi seviyesine uygun olan gruplara göre belirliyoruz. Her seviyede ve yaşta grup çeşitliliğimiz olduğu için velilerin tercihlerine göre düzenleme yapabiliyoruz.

Sadece derse katılım sağladınız aya ait ücret ödemesi alınıp kalan tutar iade edilir.

Her hafta yapılan derslerin videosu microsoft teams altyapısında saklanmaktadır. Haftalık olarak videoyu kaydedip kendi video kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

Maksimum 5 kişilik gruplarla çalışmalar yapıyoruz.