Pinoo’nun Kodlama ve Robotikteki Yeri

Kodlama ve robotik, teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler sonucunda oldukça önemli bir konu halini almıştır. Özellikle son birkaç yılda kodlamanın insan hayatındaki yeri artmış, kodlama eğitimlerinin erken yaşlarda verilmeye başlanması önem kazanmıştır. Pinoo da bu gelişen dünyada Atölye Vizyon katkıları ile yerini almaya başlamıştır.

Çocuklar, Gençler için Robotik ve Kodlama

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda kodlamanın çocuklarda problem çözme becerisini ve analitik düşünme yeteneğini arttırdığı saptanmıştır, gençlerde ise gelecek zamanlarda oluşacak yeni meslek alanlarının seçimine öncülük etmektedir.

Genel olarak çocuklarda kodlama eğitimine başlama yaşı olarak 5-7 yaşlar arası uygun görülmekte ve bu eğitimler 5-17 yaş arasında devam etmektedir. Günümüzde bu eğitimi bireylere aktarmak için birçok blok tabanlı program ve eğitim materyali bulunmaktadır.

Kodlama ile birlikte, yapılan kodlama çalışmalarının teknolojik hayata geçirilmesi anlamında, robotiğin de önemi artmıştır. Robotiğin artan önemi karşısında, kişilere bu eğitimleri aktarabilmek için birçok öğretici materyal piyasaya çıkmaktadır. Bunlardan Pinoo; kodlama ve robotiği daha eğlenceli, daha kolay hale getirmektedir.

Peki Nedir Pinoo?

Tamamen yerli üretim bir materyal olan Pinoo, kodlama ve robotikte temel kartlardan, arduino modellerine entegre kullanılan bir elektronik devre kartıdır.

Pinoo ve Avantajları

Pinoo; arduinoya entegre çalışmakta ve projeler tasarlarken arduinonun karmaşıklığını ortadan kaldırmaktadır, devredeki pin ve güç bağlantıları tek bir kablo ile sağlanmaktadır.

5-7 yaş arasında başlanan kodlama eğitimine ek olarak, çocuklarda robotik eğitimi başlangıcını da oldukça erken yaşlara çekmektedir.

Kolay tasarlanabilen ve geliştirilebilen projeler oluşturma imkanı sunmaktadır.

Pinoo, arduinoda bulunan sensör çeşitlerinin tamamını içermekte, bu sensörlerin kullanımını basit ve eğlenceli hale getirmektedir.

Mblock üzerinden kendi eklenti paketi ile oldukça eğlenceli ve öğrenimi kolay blok tabanlı bir kodlama ile kullanılmaktadır.

Neden Pinoo almalıyım?

Kodlama ve robotiği bir arada öğrenmek için,

Arduinonun zorluğunu ortadan kaldırmak için,

Yaratıcı fikirler ve projeler geliştirmek için, Pinoo’yla buluşmanızı tavsiye ediyoruz.

Kerim Akgün

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri