Pinoo’nun Kodlama, Tasarım, Hayal Gücü Ve Üretmek Üzerindeki Etkisi

Pinoo ile kodlama dersi alan çocuklar hayal etmeyi ve hayallerini somut bir ürün olarak ortaya çıkarmayı öğrenirler.

Çocukların hayal güçlerinin gerçeğe dönüşmesi onları motive eder. Problemlere farklı yollar ve çözümler üretmeyi denerler ve üretici yönleri gelişir. Bunlara ek olarak çalışan bir kod yazdıklarında, faydalı bir proje ortaya koyduklarında çocuklarda oluşan başarı hissi, özgüven kazanmalarını sağlar. Bu anlamda materyal kullanımı da kodlama üzerinde oldukça etkili bir faktördür.

Pinoo kolay, net ve anlaşılır kodlama yapısı ile çocuklara kodlamayı sevdirirken başka faktörler yerine direkt probleme ve ardından çözüme ulaşmalarını sağlar.

Kodlamayı öğrenen çocuklar hem okul hem de sosyal hayatlarında başarılı olurlar. Kodlama ile gelen eleştirel düşünme, işbirliği ve teknik bilgi geleceğin ileri teknoloji dünyasına çocukların hazırlanması için gereklidir.

Pinoo ile kodlama yapabilme yeteneği; yeni iş fırsatları yaratmak, kariyer sahibi olmak açısından dünyayı şekillendirebilen teknolojileri ve yazılımları geliştirerek teknolojide önde olmayı sağlayabilir.

Pinoo ile oluşturulan projeler ile çocuklar “Ben bir ürün ortaya koyabiliyorum.” öz güveni ve heyecanını kazanarak yeteneklerinin farkına varabilir.

Pinoo ile çocuklar tasarım yapmayı severler. Bir buluş, bir icat yaparlar.

Pinoo ile tasarlanmış projelerle 3 boyutlu düşünme, şekil ve uzay algısının gelişimi sağlanır.

Hayal gücü ve ince motor becerilerinin gelişimi desteklenir.

Söz konusu becerilerin gelişimiyle beraber, üretme ve buluş yapma duygularının pekiştirilmesi sağlanmış olur.

Pinoo’nun eğlenerek öğreten dünyasında bizimle buluşmak için sizi de bekliyoruz.

Gülden GÜLÇİÇEK

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri