Okullar Neden Pinoo Tercih Etmeli

Pinoo 7 yaş ve üzerindeki çocukların, Arduino ile daha kolay bir şekilde kodlama yapabilmelerini sağlayan bir kontrol kartıdır. Pinoo ile çocuklar yaratıcılıklarına ve hayal güçlerine bağlı olarak çok sayıda proje geliştirebilirler. Bireysel çalışma ve öğrenmeye imkân sağlayan Pinoo aynı zamanda okullarda robotik kodlama eğitimi vermek için de oldukça avantajlı ve doğru bir tercih olacaktır.

Yapılan araştırmalar robotik kodlama eğitiminin öğrencilere problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme, liderlik ve üretkenlik, iş birlikli çalışma gibi birçok kazanım sağladığı sonucunu ortaya koymaktadır. Öğrenciler Pinoo ile kodlama eğitiminin temel kazanımlarını hem eğlenceli hem de kolay bir şekilde edinebilirler. Öğretmen ve öğrencilerin en sık sorun yaşadıkları karmaşık kablo yapıları Pinoo kartlar ile ortadan kalkmaktadır. Öğrenciler elektronik bilgisi gerektirmeden ve kablo karmaşası yaşamadan basit bir şekilde bağlantılarını gerçekleştirip kodlama kısmına geçebilmektedirler. Pinoo kart ile amaç öğrencilerin sensör ve modüllerin çalışma mantığını kavrayıp, proje odaklı düşünebilmeleridir.

Pinoo kart kalabalık sınıf ortamlarında eğitmenin sürekli kontrolünü gerektirmeden, öğrencilere eğitmen rehberliğinde kendi kendine öğrenme fırsatı da sunmaktadır. Sensör ve modül kartları ile Pinoo kart kapıları üzerinde bulunan renkler öğrencilere oldukça yardımcı olmaktadır. Pinoo ile amaç öğrencilere temel bilgileri kazandırdıktan sonra onlara hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullanma fırsatı sağlamaktır.

Okullarda robotik kodlama eğitimi verilirken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de materyal dayanıklılığıdır. Dayanıklı yapısıyla dikkat çeken Pinoo, birçok projeye takılıp sökülerek tekrar tekrar kullanılabilir. Ayrıca okullar, oluşabilecek herhangi bir teknik aksaklıkta alanında uzman Pinoo teknik destek ekibiyle her zaman iletişim kurabilirler.

Pinoo okul setlerine sahip olan kurumlara uzman eğitimciler tarafından hazırlanmış müfredat verilecektir. Böylelikle 1. sınıftan 12. sınıfa kadar hazırlanan müfredat ile haftalık, aylık ve yıllık planlamaya sahip olacaklardır. Okullar Türkçe/ İngilizce içerik desteği alabileceklerdir.

Her sene için farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş müfredat sayesinde öğrenciler ara sınıflarda da robotik kodlama derslerine dahil olabilirler.

Pinoo ile Robotik Kodlama ve Beceri Atölyelerini çok daha iyi bir seviyeye getirmek mümkündür.

Pinoo okul setlerine sahip kurumlara özel mentörlük hizmeti verilecektir. Ayrıca okullara canlı destek imkanı da sağlanacaktır. Okullardaki bilişim teknolojileri, gerekirse sınıf öğretmenlerine eğitim desteği verilecektir.

Pinoo okul setlerine sahip kurumlar yarışma ve festivaller düzenleyebilir, bilim fuarlarına katılabilirler.

Öğrenciler Pinoo setleri satın alarak evlerinde de çalışmalarına devam edebilirler.

Proje odaklı, üretime dayalı ve çocukların problemlere yaratıcı çözümler bulduğu bir öğrenme ortamı kazandırmak isteyen tüm eğitimcileri ve okul idarecilerini çocukları Pinoo ile tanıştırmaya davet ediyoruz.

Diğer videolarımızı izlemeyi unutmayın.

Canan KONYAOĞLU

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri