Makeblock Neuron, STEM eğitimi için oluşturulmuş modüler bir
elektronik blok platformu ile çok sayıda icat oluşturabilirsiniz. Akış bazlı
programlaması sayesinde sınırsız sayıdaki fikri gerçeğe dönüştürün!

 LED paneller, sensörler, ultrasonik ve motorlar gibi onlarca farklı elektronik modül içerir. Basit kombinasyonlarla çeşitli yaratıcı buluşlar yaratılabilir. Kullanımı kolay akış tabanlı programlama yazılımı ile nöron, kavramları ve fikirleri hayata geçirmek için karmaşık kod programlaması olmadan “aktif” olabilir.

Mıknatıslı bağlantılar sayesinde hem kolayca blokları birbirine bağlayabilir, hem de ters ve hatalı bağlantı yapma şansınız ortadan kalkar. Her rengin bir anlamı vardır ve art arda bağladığınız modüllerde bir güç modülü ile başlarsınız. Bu modül tüm sisteme güç sağlar. Daha sonra ise sensör veya karar verme bloklarını ekleyerek hayalinizdeki projeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Neuron blokları sadece kendi arasında değil, diğer popüler platformlar ile de uyumludur. Lego ve Mbot serisi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece yaratıcılığınızı kullanarak aklınızdaki projeyi daha iyi uygulayabilir, öğrenme süreci daha verimli ilerleyebilir.

Tablet ve telefondan kolayca kodlama yapabilmek için Makeblock firması daha önceki ürünlerdeki gibi hem android hem de IOS platformları için aplikasyon sunmaktadır. PC üzerinden de kodlama yapabileceğiniz uygulamaların temel özelliği basit, eğlenceli ve öğretici olmasıdır.

Basit ve Zahmetsiz
Bloklar birbirlerine mıknatıslar ve pogo pinleri sayesinde sıkı bir şekilde bağlanır.
Uzaktan Kontrol
Projelerinizi İnternet sayesinde dünyanın her yerinden kontrol
edebilmeniz mümkündür.
Genişletilebilme Seçenekleri
Makeblock platformu ve LEGO parçaları ile uyumu sayesinde Neuron ile yapabileceğiniz eğlenceli projelerin sayısı sınırsızdır.
Mıknatıslı Tasarım
Blokların arka tarafının mıknatıslı olması sayesinde sınıf ve laboratuvar gibi ortamlarda öğretmenler kolaylıkla geniş öğrenci topluluklarına
gösterim yapabilir.
Akış Tabanlı Programlama
Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Microsoft Cognitive Services gibi
özelliklerden kolayca faydalanın.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE