Neden Kodlama Öğrenmeliyiz_

Neden Robotik ve Kodlama

Merhaba ben Hümeyra. Bugün sizlerle neden kodlama öğrenmeliyiz konusunu ele alacağız. Kodlama konusu sadece bilgisayar bölümünün inceleyeceği bir alan olmaktan çıkmış teknolojinin gelişmesiyle tüm meslekleri ilgilendiren bir konu haline gelmiştir.

Kodlama ile sorunlarımızı parçalara ayırıp çeşitli algoritmalar oluştururuz. Kim günlük hayatında problemler yaşamaz ki? Kodlama eğitiminin temelinde yer alan algoritma konusu sayesinde problem çözme becerilerimiz gelişir ve planlama programlama alanında beceriler kazanırız.

İster yemek yapın, ister araba kullanın… Bütün bu işler yazılım sayesinde baştan aşağı değişti. Eğitim, eğlence, tarım, ulaşım hangi sektörde olursanız olun bilgisayarlar artık her yerde. Teknoloji gelişiyor ve meslekler değişiyor.  20 yıl önceki tıp sektörü ile şu zamanki teknolojiler aynı mı? Kim tahmin ederdi ki 3 boyutlu yazıcılar hayatımıza girecek ve organ üretilecek…

Günlük hayatta pek çok işlem yapıyoruz ama kod yazmayı bilmiyoruz. Kodlama öğrenilmesi gereken bir beceridir ve bize yeni yetenekler kazandırır. Diğerlerine göre fark yaratan birey olmamızı sağlar.

Diğer insanların yanında sihirli güçleriniz var gibi düşünün😊

İster doktor olun ister aşçı kodlama öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Hümeyra Dere

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri