Makey Makey

Makey Makey,  bilgisayarınızın iletken nesneleri bir klavye olarak algılamasını sağlayacak bir cihazdır. Bu da bir sürü eğlenceli uygulamalar yapmanıza olanak sağlar. Örneğin, bir oyun hamuruyla Mario oynayabilir veya bir meyve ile piyano çalabilirsiniz. Makey Makey kullandığı yüksek dirençli switchler sayesinde fazla iletken olmayan materyallerle bile bağlantı sağlanabilir. Kart üzerindeki ATMega32u4, HID kullanarak bilgisayarınızla bağlantı kurar yani bir nevi klavye veya fare görevi görür.

Makey Makey Bağlantıları

Timsah uçlu klipsi bir nesneye diğer ucunu Makey Makey karta takınız. Bu sayede bilgisayar bir nesneye dokunduğunuzda klavyeden bir tuşa bastığınızı düşünür. Makey Makey, bir klavye ve fareyi taklit ederek herhangi bir bilgisayar programını günlük nesnelerle kontrol etmenizi sağlar.

Makey Makey Piyano

Bilgisayarınıza yüklediğiniz blok kodlama uygulamalarını, internetten açtığınız bir oyunu veya not defterinizde oluşturduğunuz metinleri Makey Makey Kart ile yönetebilirsiniz. Kodlamasını yaptığınız bir piyano uygulamasını Makey Makey Kart ile yada iletken nesneleri kullanarak klavye ile yönetebildiğiniz tüm uygulamalara Makey Makey Kart ile yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Pacman oynamak istiyorsunuz ama klavye tuşlarından bıktınız mı? Kendinize kurşun kalemlerinizle bir joypad oluşturun ve oynamaya başlayın.

Makey Makey Kart

Bazı nesneler Makey Makey Kart ile tuş yaratırken iletkenkik görevi görür.

  • Meyve ve Sebzeler
  • Aliminyum Tel
  • Oyun Hamuru
  • İnsan Vücudu
  • Tuzlu Su
  • Kurşun Kalem

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE