Her Çocuk İçin Bir Robot!

Makeblock kitleri ile 7’den 77’ye tüm misafirlerimizle robotlar tasarlıyor ve programlıyoruz. Hem analitik düşünmeyi pekiştiriyor hem eğleniyoruz.

mBot, temel robotik ve elektronik alt yapısının yanında, kolay programlanabilme özelliği ve çocukların el becerileri ve tecrübeler elde edebilme özellikleri ile donatılmıştır. STEM eğitim için robotik öğrenme ve dizayn için tüm çözümleri bir araya getirmektedir. mBot, sadece 45 parçadan oluşmaktadır. Çocukların başarı duygusunu hissetmesi için mBot dizaynını ona göre yapılmıştır ve parçaları 10 dakikada hızlıca monte edilebilmesini sağlamaktadır. Grafik programlama olan Scratch, Robotik ve Arduino platformlarının birleşmesinden oluşan bir kittir.

Son zamanlarda çocukların gelişiminde ve eğitiminde önemli adımların atıldığı STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) akımı sayesinde çocuklar teknolojiyle de kademeli olarak bilinçli bir şekilde tanışıyor. Bu gelişime katkısı bulunacak çok yararlı ve güzel bir şekilde hazırlanmış olan bu kit çocukların mekanikteki el becerileri, kontrol ve bilgisayar sistemlerinde tecrübelerinin artmasını sağlayacak ve ufak yaştan itibaren robotik sistemlerin mantığını anlamalarına olanak sağlayacaktır.

7’den 77’ye  robotlar tasarlıyor ve programlıyoruz!

Piyasada bulunan çoğu robot kiti programlama ve donanımsal olarak daha karmaşık olmaktadır ve yeni başlayanlar için işin başında hevesin kırılmasına neden olabilir. Bu kitin hedefi de tam olarak burada devreye girmektedir; Her çocuk için bir robot  ve bu robotları rahatlıkla kullanabilmeleri ve öğrenebilmelerini hedeflemektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=chkpweFx6G4

mBot ile Neler Yapabilirsiniz?
  • Duvardan kaçan bir robot inşa edebilirsiniz,
  • Çizgi izleyen robot yapabilirsiniz,
  • Bazı müzik seslerine göre oynatabilirsiniz,
  • Standart TV kumandası veya uyumlu uzaktan kumanda ile robot kontrolü yapabilirsiniz,
  • IR haberleşme ile diğer mBot robotlarla robotik işbirliği içinde grupça dans ettirebilirsiniz.
  • Scratch ile etkileşim yaptırarak, Scratch programındaki senaryo ve oyunları uygulatabilirsiniz.
  • App ile dövüş veya futbol oynatabilirsiniz.