Lego Education

Lego Education ile robotlar, maketler, hareketli objeler, makinalar, araçlar tasarlayarak dilediğinizce programlayabilirsiniz. Sınırınız hayal gücünüzdür. Çocuğunuzun hem tek başına, hem sizlerle, hem de arkadaşlarıyla eğlenerek öğreneceği bu platform hayatınıza yeni bir renk katacak.

Lego Education Kazanımları

Analitik düşünme ve problem çözme kabiliyeti

Aklına gelen fikirleri hayata geçirme imkanı

Deneyimleyerek öğrenme

STEM Metodolojisine uygunluk,

Sensörler, matematiksel ve fizik kanunları konularında tecrübe

Aynı konu ilgilenen arkadaşlar ile tanışarak sosyalleşme

Robotiğe giriş ve tecrübe

Lego Wedo 2.0

6 yaş çocuk gruplarından başlayarak uygulanabilecek WeDo 2.0 eğitim setleri başlangıç robotik eğitimleri için önemli bir yer tutuyor. İçinden çıkan parçaları çocukların tanıması ile 8 adet kılavuzlu yani her bir adıma bakarak robotunu tasarladığı; 8 adette kılavuz olmadan resimlerden bakarak yapılabilecek robot seçenekleri mevcut. Tüm bu robot projelerine ulaşmak ve robotunuzu hareket ettirmek için uyumlu tablet veya kişisel bilgisayarınızdan wedo 2.0 programını Lego Education Downloads linki üzerinden indirip, bluetooth yardımı ile robotunuzu uygulamaya bağlayabilirsiniz. Böylelikle motordan güç alan ve hareket eden lego robotlarınız hazır olmuş oluyor. Bununla ilk kez karşılaşan 6 yaşındaki bir çocuğun inanılmaz tepkiler vereceğine şahit olacaksınız.

Lego ev3

LEGO MINDSTORMS EV3 ile hayallerinizdeki robotu yapın ve kontrol edin. LEGO yapı sisteminin çok yönlülüğünü şimdiye kadarki en gelişmiş teknolojilerle birleştirerek; hareket edebilen, hayal edebileceğiniz her şeyi yapabilen ve konuşabilen robotlar tasarlayın. TRACK3R, R3PTAR, SPIK3R, EV3RSTORM ve GRIPP3R robotlarını yapmak ve programlamak için tabletiniz için geliştirilmiş sezgisel simge tabanlı EV3 Programmer uygulamasını kullanarak görevleri tamamlayın ve ardından kendi programlarınızı oluşturun. Robotik becerilerinizi, Pc ve Mac için hazırlanan EV3 yazılımıyla daha gelişmiş ancak bilinen bir programlama arayüzüyle bir üst seviyeye taşıyın. Robotunuzu akıllı cihazlarınız için ücretsiz sunulan uygulama vasıtasıyla veya set içeriğinde bulunan uzaktan kumandayla kontrol edebilirsiniz.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE