Kodlaboz

Kodlaboz; çocukların fiziksel becerilerini, renk ve yer yön kabiliyetlerini artırmak ve aynı zamanda onlara kodlama mantığını ve temellerini kazandırmak amaçlarıyla yapboz mantığında geliştirilmiş bir kodlama materyalidir.

4 Adet yapboz levhası, 142 adet kod ve yapboz bloğu, 3 adet A5 ebatlarında yardımcı broşür olmak üzere toplamda 149 parçadan oluşmaktadır.

Ahşap ve kağıt malzemelerden üretilen Kodlaboz; çocuklar için sağlıklı, kullanışlı ve eğitici bir kodlama materyalidir.

Kodlaboz 1.Aşama

Kodlaboz’a Hazırlık

Çocuklar Kodlaboz’a hazırlanacakları bu aşamada; parçaları bir araya getirerek karakterleri oluştururken, el becerilerini geliştirecek, renk ve görsel uyum bilgilerini pekiştirecekler.

Kodlaboz 2.Aşama

Miyo’nun Bir Günü

Bu aşamada çocuklar, kullanacakları yön komutlarıyla kedinin bir gününe eşlik ederken, yön kabiliyetlerini pekiştirecek ve kodlama temellerini öğrenmeye başlayacaklar.

Kodlaboz 3.Aşama

Fino’nun Kış Hazırlığı

Çocuklar temel eylem komutlarını öğrenmeye başlayacakları bu aşamada, yön komutlarını kullanarak fili hedeflerine ulaştırıp, elmaları toplamasını sağlayacaklar.

Kodlaboz 4.Aşama

Pıtır’ın Yuva Telaşı

Öğrendikleri eylem komutlarına bu aşamada bir yenisini ekleyecek olan çocuklar, yön ve eylem komutlarını kullanarak kuşun hedeflere ulaşıp çalıları toplamasına ve yuvasına götürüp bırakmasına yardımcı olacaklar.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE