Günümüz dijital dünyasında kodlama, matematik ve okuma yazma gibi temel bir gereksinim haline gelmiştir. Kodlama en iyi erken yaşlarda öğrenilmektedir. Bu yönüyle yabancı dil öğrenmeye benzer. Yapılan araştırmalar; her üç çocuktan birinin henüz konuşmayı öğrenmeden telefon ya da tablet ile tanıştığı sonucuna varıyor. Kodlama eğitimi sayesinde çocuklar; hayal ettikleri oyun, uygulama ve bunun gibi birçok yazılım geliştirmesine katkı sağlama imkanına sahip oluyor.

Kodlama; yaratıcılık imkânı verir, özgüven sağlar, başarı getirir. Kodlardaki düşünme tarzı mantıksal yaklaşımı, verileri analiz ve organize etmeyi, yöneltilebilmeyi sağlar. Konuyu parçalara bölerek çözmeyi gerektirir. Başka bir deyişle kodlama, matematiksel düşüncenin gerçek hayatla öğretilme yoludur.

Hayallerin sınırı olduğunu düşünmediğimiz için gelecek nesillere de bunu aktarıyoruz. Hayal gücünü, tasarımı, yaratıcılığı, girişimciliği ve yetenek kazandırmayı temel alan çalışmaları ile çocukların, gençlerin ve ailelerinin hızla gelişen teknolojiye yeni bir bakış açısı geliştirmeleri Atölye Vizyon’un çalışmalarının temelini oluşturuyor.

Sadece tüketen olmak yerine düşün, tasarla, üret, yeni şeyler öğren, öğret ve paylaş. Ezberlemek yerine anlayarak yap ve deneyimle. Yapabileceğine inan ve harekete geç.

Atölye Vizyon ile herkes kodlama öğrenebilir.

Okul öncesi dönemden başlayarak kodlama, robotik, tasarım konularına meraklı olan tüm bireyler yaş gruplarına ve seviyelerine uygun yüz yüze ve uzaktan eğitim imkânı sağladığımız atölyelere katılabilir, eğitimlerimizden yararlanabilir.

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri