Harry Potter Kano Coding Kit, çocuklar için Kano Bilgisayar setini üretmekte olan Kano firması tarafından bizlere sunulmakta. Sanal büyücülük dünyasındaki kullanıcılar bu büyüleri kodlayabilecek. Büyüleri kodlayarak verilen görevler yerine getirilecek. Gerekli komutların tamamlanması istenen bu sistemde asanın sallanması sonucunda büyü iksirlerinde değişim yapılabiliyor.

Asa sallanarak iksirin rengi değişiyor ya da yukarı kaldırarak nesnelerin yerleri oynatılabiliyor. Kodlama mantığı ile çalışmakta olan Harry Potter Kano Coding Kit, bilgisayar programcılığındaki ana hatları çocuklara öğretiyor.

70’den fazla yaratıcı zorluk ile kodlamayı öğrenin. Basit adımları izleyin, renkli kod bloklarını bağlayın, JavaScript’e bakın. Yavaşça seviye atlayın, döngüler, mantık ve değişkenler hakkında bilgi edinin. 

 

 

 

Adım adım talimatları izleyin

Tuvale yaratıklar, süpürgeler, Altın Snitches, müzik ve daha fazlasını ekleyin. Renkli blokları bağlayın, döngüler oluşturun ve değişkenler kullanın.

Yaparak öğrenmek

Zorlukları tamamlayın ve kodlama bulmacalarını çözün. Oyun benzeri ilerleme, kodlamayı eğlenceli hale getirir.  

Harry Potter Kano Kodlama Kiti hem dizüstü hem de tablet cihazlarda çalışır ve ücretsiz Kano uygulamasını gerektirir. Tüm cihazlar Bluetooth Düşük Enerji gerektirmelidir. Lütfen tabletinizin veya bilgisayarınızın aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Kano Bilgisayar kitlerinde yalnızca sınırlı bir deneyimin mevcut olduğunu lütfen unutmayın.

Yazılım: Windows 10 Home ve Pro (1703 Creator’s Update veya daha yenisi)
Donanım: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 64 bit (x64) işlemci, Minimum 4 GB RAM, Bluetooth® Low Energy (Bluetooth: kayıtlı: Smart 4.0, Bluetooth® LE 4.1, 

 

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE