El10t Robot

EL10T, özellikle 3 yaş üstü çocuklar için tasarlanmış bir robottur. EL10T, problem çözme ve yaratıcılığı bir araya getirirken çocuklara robotik ve kodlamanın temellerini öğretir. Çocuklar, çevrelerinde gezinirken kendi kodlama becerilerinin EL10T’ye hayat verdiğini görmekten çok mutlu olacaklardır. EL10T için kendi özel yolunuzu oluşturmak için kodlama bloklarını bile kullanabilirsiniz. Aile eğlencesi için sonsuz olasılıklar vardır! Göreviniz: EL10T ile kodlayın, keşfedin ve öğrenin! Bu türünün tek örneği kodlama robotu, küçük öğrenciler için mükemmeldir. EL10T ile eğlence ve eğitim bir arada yaşanır.

EL10T Nasıl Çalışır

EL10T kendisine verilen talimatları izleyerek istenen her hedefe ulaşmak için ileri, sola ve sağa ilerler. Robotun almasını istediğiniz yöne bağlı olarak, kodlama bloklarını, kontrol panelindeki EL10T’nin hedefine ulaşmak için hareket etmesi gerektiği sırada yerleştirelim. EL10T kaskını robottan çıkarıp panele takalım ve kontrol paneline yerleştirelim. Yükleme düğmesine basarak kodların kaska aktarılmasını bekleyelim. Veri kaskına aktarılırken yeşil ışık yanacaktır. Yeşil ışık parlamayı bıraktığında, aktarım tamamlanmış olacak ve  kaskı tekrar EL10T’un kafasına geri yerleştirdiğinizde, her bir göz iki kez yanıp sönecektir.Daha sonra onu hareket ettirmek için gövdesindeki  hareket düğmesine basmanız yeterli  olacak.

EL10T
  • Algoritma kavramını öğrenir
  • Temel programlama kavramlarını öğrenir.
  •  İletişim  becerileri gelişir.
  • Mesafe ve konum hesaplaması  yapmayı öğrenir.
  • Takım çalışması ve iş birliği içinde çalışmayı öğrenir.
  • Problem çözme becerileri gelişir.
  • Eleştirel düşünme becerilerini geliştirir.
El10t ve Stem

“Yaparak öğrenin” EL10T, Elenco’nun tescilli ticari ürünüdür ve firmanın ürettiği her ürün bu ilkeye dayanmaktadır. Chicago bölgesindeki bir bodrum katındaki mütevazı köklerinden STEM hareketindeki bir lidere, Elenco – SNAP CIRCUITS ® ‘ in yapımcıları- keşif ve hayal gücünü harekete geçiren yenilikçi ve eğitici ürünler sunmaya devam ediyor. Elenco’nun ürünleri dünya çapında K-12 eğitimcileri tarafından onaylanmıştır ve okullarda, kütüphanelerde, müzelerde, okul sonrası ve evde eğitim programlarında, STEM ve Maker programlarında ve evde kullanılmaktadır. Son zamanlarda, özellikle hobi mühendisliği alanında, DIY kültüründe büyük bir canlanma yaşandı. Buna ‘Yapıcı Hareketi’ adı verildi ve bir şeyler yapmaya can atan her yaştan mucit ve hobicilerden oluşan bir topluluktan oluşuyor. Elenco hareketle yakından bağlantılı ve eğitim araçları çocukların icat etmeyi ve yaratmayı her zamankinden çok daha erken öğrenmelerine yardımcı oluyor.Elenco bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında eğitimin yolunu açmaya devam ediyor.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE