Çocukların İcatları Geleceği Şekillendiriyor            

Gelişen teknoloji, günümüz dünyasında iş alanları ve bilim için büyük imkanlar doğurmaya devam ediyor. Bu imkanlar sayesinde hayatı kolaylaştıracak yenilikler, teknolojiler ve icatlar da ortaya çıkıyor.  Ancak yetişkinlerin dünyasında bu durum sektörel ve iş amaçlı olarak görülürken, çocuklar için icat çıkarmak hayatı kolaylaştıran ve keyifli hale getiren araçlara dönüşüyor.

Kodlama ve yapay zekâ bilgisayarlarda, robotlarda, savunma sanayi gibi alanlarda kullanılırken, çocukların dünyasında daha farklı işlere hizmet ediyor. Hemen hemen her çocuk, kendisinin yerine okula giden bir klonu olsun, o okula giderken kendisi evde oyun oynasın ya da günlük hayattaki sorumluluklarını robotların yapay zekâsı sayesinde gerçekleştirmek istiyor. Çocuklar bu konuda aldıkları eğitimler ile geleceğe yön verecek ve çoğu zaman yetişkinlerin aklına gelmeyecek icatlara önayak olabilecekler. Her işi çözmenin en kolay yolunu bulmalarını sağlayan pratik zekâları sayesinde çoğu zaman yetişkinlerin erişemeyecekleri hayal güçleri ile binlerce icat çıkarabilirler. Bu konuda ebeveynlere düşen ilk görev çocukların hayal dünyalarını ve icat çıkarmalarını desteklemek.

Bundan dolayı yeni teknolojilerden çocukları her zaman haberdar etmek gerekiyor. Kodlama, yapay zekâ, robotik teknolojiler hakkında erken bilgi sahibi olmaları ve gelecekteki hayatlarını bilim ve teknolojinin ışığında şekillendirmeleri için ailelerin destek vermeleri gerekiyor. Atölye Vizyon bu desteği, okul öncesi dönemden başlayarak profesyonel takım arkadaşları ile her çocuğun seviyesine ve ilgi alanlarına uygun olarak veriyor.

Çocuğunuza İcat Çıkarma Özgürlüğünü Verin

Günümüzde çocuklar, gençler, eğitmenler ve teknoloji ile alakadar olan herkes için kodlama, robotik, maker ve 3 boyutlu tasarım gibi birçok farklı konuda atölyeler gerçekleştiren Atölye Vizyon uzaktan ve yüz yüze eğitim modeli ile hizmet vermektedir. Yediden yetmişe kodlama ve robotiğe meraklı çocuk, genç, yetişkin ve eğitmenlere atölyeler sunmaktadır.

Atölye Vizyon “İcat Çıkar Çocuğum” sloganı ile çıktığı bu yolda her genç dimağı düşünmeye ve üretmeye yönlendiriyor. Bu açıdan bünyesinde ürettiği Pinoo Kodlama Robotik ve Maker Eğitim Kitleri ürünleri ile kolay kodlama ve kalıcı öğrenmeyi sağlamak için proje yapma imkânı sunuyor.

 

 

 

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri