Çocuklar Neden Kodlama Öğrenmeli

Çocuklar Neden Kodlama Öğrenmeli?

Teknolojik dönüşümlerin son hız ile gerçekleştiği dünyamızda çocuklar da ilgi alanlarında ve hayal ettikleri mesleklerde eski dönemlere göre oldukça büyük farklılıklar yaşamaktadır. Geçmişte “öğretmen, polis ya da doktor” olmayı arzu eden çocukların şimdilerde kodlama öğrenmek, icat çıkarmak, mucit olmak, dijital çağda önemli bir bilim insanı olmak gibi hayalleri var. Değişen dünya dinamiklerine ayak uydurmak ve yeniliklere kapı aralamak gibi genel geçer nedenlerin aksine kodlama öğrenmenin çok daha önemli nedenleri var!

Atölye Vizyon olarak bu konuda siz değerli ebeveyn ve çocuklara yol gösterirken sorularınıza da cevaplar sunuyoruz.

Kodlama Öğrenmek, Yenilikçi Bakış Açısının Temelidir

Dijitalleşmenin insan yaşamını gün geçtikçe daha da etkilediği bir ortamda yenilikleri ortaya çıkaracak alanlara yönelmek çok daha değerlidir. Hayatı kolaylaştıracak icatlar birçok çocuğun hayalleri arasındadır. Yerinden kalkmadan ışıkları açabilmek, evde oluşabilecek olumsuzlukları baştan sezerek engelleyecek önlemler almak, uçan arabalar yapmak… Büyük projeleri gerçekleştirmek için ihtiyaçları olan küçük adımları atarken, çocuklarınız için yapabileceğiniz en değerli yatırım onlara destek olmaktır. Atölye Vizyon olarak uzman eğitmen kadromuz, online ve offline olarak sunduğumuz içeriklerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Kodlama Öğrenmek, Kariyer Fırsatları Sunar

Çocukların kariyer, iş yaşamı ve para kazanma gibi kaygıları yokken onlar için yatırım yapmak anne babaların en önemli görevidir. Çocukların gelecekte değer görecek mesleklere yönelmesi için ilk adımları 21. yüzyıl becerilerini öğrenmeye başlaması olarak görebiliriz. Bu becerileri kodlama ile hayatlarına entegre edebilirler. Dijitalleşen dünyada bu çok da uzak bir hayal değil!

Kodlama Öğrenmek, Problem Çözmeyi Destekler

Pratik çözümler ortaya koymayı başarabilen çocukların genellikle gelişime açık alanlarda daha büyük işler başaracağı düşünülür. Kodlamanın gücünden faydalanmak çocukların çok daha geniş bir ufka sahip olmasını sağlar. Karşı karşıya kalınan problemlerin akılcı yöntemlerle çözülmesi sağlanırken insanlık için fayda sağlayacak yeniliklere de kapı aralanır.

Çocuklarınızın hem bugününü eğlenceli aktivitelerle doldurmak hem de yarınına yatırım yapmak için Atölye Vizyon ile keyifli bir serüvene imza atabilirsiniz. Programlama ve kod yazma gibi çok değerli alanlarda sunduğumuz eğitimlerle çocuklarınıza gelişme imkânı sunuyoruz. Üstelik akranları ile bir arada zaman geçirmesini sağlayarak öğrenmeyi eğlenceli bir noktaya taşıyoruz.

 

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri