Çocuklar İcat Çıkarsın

Çocuklar İcat Çıkarsın

Çocuklar, ülkenin geleceğini ifade eden ve yarına ışık saçan en değerli kaynaklardır. Bu kaynakların hayal güçlerini aklın ve bilimin önderliğinde destekleyerek, onları 21. yüzyıl becerilerini edinmiş yeni teknolojilere adapte olmuş hale getirmek gerekir. Bu anlamda da klasik, ezberci ve değişmeyen eğitim yerine kodlama, robotik, 3 boyutlu tasarım gibi çağımızın gerekliliklerinden oluşan eğitimlere ihtiyaç vardır.

Şöyle düşünün, bir insan çocuk yaşta kendini bir girişimci ve mucit olarak gördükten sonra icat çıkarmak en sevdiği iş olacaktır. Bu sevgi ve tutku onun geleceğini şekillendirerek, toplumun ve ülkenin geleceğine de katkı sunacaktır. Bu nedenle günümüz bilim dünyasının temelinde bulunan kodlama, yapay zekâ, robotik vb. alanların üzerine verilecek her eğitim bu felsefeyi geliştirecektir.

Verilecek eğitimler sayesinde çocuklarla birlikte gençler, eğitmenler ve bu alana merakı olan herkes bir mucit olma şansı yakalayacak. Çünkü çocuklar bu konuda çevresinin gösterdiği çaba ve inanç ile daha fazla isteğe sahip olacaktır. Daha sonra ise elbette tek bir şey kalıyor: “Her çocuk mucittir, bırakın icat çıkarsın.”

Türkiye’de bildiğimiz klasik eğitim sisteminin sunmadığı fakat çocukların ihtiyaç duyduğu kodlama, maker, 3 boyutlu tasarım ve robotik gibi eğitimler için onlara destek ve güç veren platformlar bulunuyor.

Atölye Vizyon bu konuda geleceğin teknolojisini katılımcılara sunarken çocuklar, gençler, eğitmenler ve bu alana meraklı her yaşta insan için eğitim programları sağlıyor.

Atölye Vizyon ile çocuklar; ezber yerine kendi deneyimlerini; para yerine yetenek ve bakış açılarını geliştirerek üretken bireyler haline geliyor.

 

Atölye Vizyon'da çocuğunuz geleceğin teknolojisini öğrenerek  hem eğleniyor  hem de öğreniyor. Yeni keşifler yapıyor, üretiyor ve icatlar çıkarıyor.

Pinoo Kodlama, Robotik ve Maker Eğitim Kitleri 

 

Diğer Blog İçerikleri