Atölye Vizyon çocukların, gençlerin, öğretmenlerin, ailelerin teknolojiyi verimli kullanabilmeleri, sadece tüketmek yerine üretim kültürünü kavrayabilmeleri için gerekli yetenekleri kazanabilmeleri, farklı bakış açıları geliştirebilmeleri ve geleceğe hazırlanabilmeleri için destek olmak amacıyla 2016 yılında Rıdvan Canbaz tarafından Gebze’de kurulmuştur.

Maker kavramı, STEM+A eğitim modeli çalışmalarının temelini oluşturmuş ve kurulduğundan bu yana içerik ve müfredat konularına büyük önem vermiştir. Kodlama, robotik, elektronik, tasarım, 3 boyutlu yazıcılar gibi bir birinden değerli konuları ilgili yaş gruplarının seviyelerine uygun örneklerle anlatmış ve deneyimleyerek öğrenme felsefesini temel edinmiştir.

2017 yılı Haziran ayında Logo Yazılım 23 Nisan Çocuk Şenliğinde Logo Yazılım YK Başkanı Sayın Tuğrul Tekbulut ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği YK Başkanı Sayın Leyla Tekbulut ile tanışmış ve Tuğrul Bey’den melek yatırım, yine aynı yıl Temmuz ayında Sayın Mine İnal’dan yatırım almıştır.

Aldığı yatırım ve yatırımcılarının tecrübe aktarımı ile büyüyen Atölye Vizyon Gebze, Kurtköy ve Ataşehir lokasyonlarındaki fiziksel atölyeleri ile çalışmalarını sürdürmekte, hafta sonu atölyeleri, okul kulüp çalışmaları, atölye kurulumları, kurumsal ve sosyal sorumluluk projeleri, materyal üretimi gibi konularda 22 kişilik ekibiyle alanında değer yaratan işlere imza atmaktadır.

Yapamam yok denerim var anlayışını ilke edinen Atölye Vizyon ekibi deneyimleyerek öğrenmenin ve öğretmenin sırrını keşfetmiş ve bu sırrı çocuklara, gençlere, öğretmenlere ve ailelere aktarabilmek için çalışmakta, öğrenmeyi öğrenme sürecinde bir çok materyali ve özgün içerikleri ile destek olmaktadır.