Ahşap Şekillendirme Seti

Türkiye’de ilk kez BenMaker tarafından çocuk sağlığı ve güvenliği ön planda tutularak, çocuklarımızın üretim becerilerini geliştirebilmeleri için tasarlanmış Setimiz; Torna, Zımparalı Testere ve Matkap Modüllerinden oluşmaktadır.

  • Çocuk Dostu
  • Yüksek İş Güvenlikli
  • İnce motor gelişimini destekleyici
  • El-Göz ve Beyin koordinasyonunu artırıcı
  • 10 parmağın da etkili kullanılmasını sağlar
  • Hayal gücü ve Estetik algılarını geliştirir

Torna Modülü ile kendi ekseni etrafında dönen ahşap iş parçasına, doğrusal hareket eden kesici takım yardımı ile istenilen şekil verilir. Bu süreç sırasında kullanıcı ince ve kaba motor gelişimini destekleyici çalışmalar yapabilir.

Zımparalı Testere Modülü

Zımparalı Testere Modülü  ile testere kesici ucunun dikey eksende hareket ederek, temas ettiği ahşap parçaya istenilen şekil verilir. Dahili Zımpara ile de parçanın pürüzlü yüzeyleri işlenip pürüzsüz hale getirilir. İşlemler sırasında kullanıcı; 10 parmağını da aktif bir şekilde kullanarak, el-göz ve beyin koordinasyonunu güçlendirici çalışmalar yapabilir.

Matkap Modülü

Wooder Matkap Modülü ile 4 mm kalınlığındaki kontraplak malzemeye, 3.0 mm çapında delik açarak, proje çalışmaları sırasında pratik çözümler için kullanabilirsiniz. Bu süreç sırasında kullanıcı el becerilerini geliştirebilme imkanı bulur.

SARF MALZEMELER

Kontraplak

Kavak ağacından özel olarak üretilmiş ahşap kontraplak sarf malzeme kutusunun içinde , 100 adet kontraplak bulunmaktadır.

Silindir Ahşap

Gürgen ağacından özel olarak üretilmiş ahşap silindir sarf malzeme kutusunun içinde , 50 adet silindir ahşap bulunmaktadır.

Okul Kutusu

Özel tasarlanmış ahşap silindir ve ahşap konrtaplak sarf malzeme okul kutusunun içinde; 500 adet silindir ve 1000 adet konraplak bulunmaktadır.

Testere Ucu ve Zımpara Kiti

Zımparalı Testere Modülü’nde kullanabileceğiniz kitin içinde, 10 adet Zımparalı testere iğnesi ve 10 adet zımpara bulunmaktadır.

Daha Fazla Video İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edebilirsiniz

YOUTUBE